FOTO: Na Štefánikovej ulici budujú nové chodníky, pri ceste pribudnú stromy


FOTO: Na Štefánikovej ulici budujú nové chodníky, pri ceste pribudnú stromy
Galéria: 12 fotiek

V centre Žiliny naďalej prebiehajú stavebné práce, ktoré majú zvýšiť komfort chodcov a obyvateľov. Rekonštrukcia ulice M. R. Štefánika pokračuje výmenou chodníkov. Súčasťou realizácie sú aj opatrenia na zadržiavanie vody a vysadenie nových stromov, aby sa zvýšil podiel zelene v okolí.

Zmluva o dielo medzi mestom Žilina a zhotoviteľom, ktorým je firma Strabag, s. r. o., bola podpísaná začiatkom júna. Práce majú podľa zmluvných podmienok trvať nanajvýš 120 dní. Celková cena diela vrátane odstránenia prípadných vád je vyše 587-tisíc eur s DPH.

„Uvedená suma je najnižšou vysúťaženou na realizáciu diela. Vzhľadom na to, že pri každej rekonštrukcii vznikajú dodatky na nepredvídaných nutných prácach, aj v tomto projekte budú pred ukončením stavby zosumarizované práce nad rámec zmluvy o dielo. Momentálne sú vypracované dielčie cenové ponuky zhotoviteľa, ktoré sú odsúhlasené na realizáciu,“ uviedla hovorkyňa mesta Zuzana Ondrášová.

Aktuálne je už na niektorých úsekoch chodník vydláždený a zdobia ho aj mladé stromčeky. Majitelia prevádzok a ľudia žijúci v budovách, pred ktorými je chodník stále rozkopaný, musia strpieť zhoršený prístup do domov lemujúcich ulicu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: