Po Žiline jazdí auto s prosbou od ustaraného otca. Ľudia Vaneske za bezpečné kilometre sľúbili oslavu


Foto: Po Žiline jazdí auto s prosbou od ustaraného otca. Ľudia Vaneske za bezpečné kilometre sľúbili oslavu Foto: Facebook/Tobias Chládek

Motoristov v uplynulom období prekvapil automobil s neobvyklým nápisom na okne, ktorý jazdí po Žiline. Na osobné vozidlo svojej dcéry ho nalepil starostlivý otec, ktorý sa bojí o jej bezpečie.

„Toto auto riadi Vaneska. Buďte na ňu trpezliví, máj ju rád, teraz len začína. Ďakujem, otec,“ stojí na zadnom skle auta značky Škoda Fabia. Jeho fotografia sa objavila vo facebookovej skupine, ktorá monitoruje dopravnú situáciu v Žiline.

Príspevok získal v priebehu pár hodín množstvo nadšených reakcií. Zároveň však v Žilinčanoch vyvolal zamyslenie, prečo musí rodič vôbec cítiť potrebu lepiť takýto nápis na auto svojej dcéry. Ohľaduplnosť všetkých účastníkov cestnej premávky by mala byť podľa komentujúcich samozrejmosťou a písmeno Z označujúce začínajúceho vodiča má túto skutočnosť pripomínať dvojnásobne.

Vanesku sa na jej ceste k sebaistej jazde rozhodli podporiť aj ľudia a firmy zo Žiliny a okolia. Spoločnosť, ktorá vyrába obložené chlebíky, jej zadarmo ponúkla obloženú misu na oslavu jej prvých 10-tisíc kilometrov bez nehody. Pripojili sa k nej ženy, ktoré prisľúbili upečenie torty a koláčov. Známa firma rozvážajúca alkoholické aj nealkoholické nápoje chce zas zaobstarať pitný režim.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: