Autá pod Strečnom stoja hodinu a pol, vodiči využívajú kompu. Premávka sa stále zhusťuje


Foto: Autá pod Strečnom stoja hodinu a pol, vodiči využívajú kompu. Premávka sa stále zhusťuje Foto: Ilustračné foto/Ako je na tom Strečno? Verejný dopravný infoservis.

Dnes 7. júla končí predĺžený víkend, ktorý mnohí ľudia využili na návštevy blízkych či dovolenky. Vo štvrtok popoludní kolabovala doprava smerom zo západu na východ Slovenska, dnes sa situácia otočila. Od poludňajších hodín je na viacerých úsekoch upchatý hlavný ťah od Liptova do Žiliny.

Vodiči, ktorí sa rozhodli cestovať skôr než večer, už od 12:00 hod. hlásili rozsiahle kolóny na frekventovanej ceste pod Strečnom. Aktuálne je kolóna od zjazdu z diaľnice D1 pri Dubnej Skale až po Žilinu. Motoristi v nej stoja viac než 90 minút.

Komunikácia prvej triedy I/18 je zapchatá na viacerých miestach. Polícia varuje pred dlhými kolónami medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ako aj na ceste I/59 v smere z Liptovskej Osady na Donovaly, kde sa pracuje na ceste. Premávka je tam riadená prenosným semaforom.

Motoristi stoja v kolóne aj na ceste I/65 od Turčianskych Teplíc na Martin. Pri Košťanoch nad Turcom sa na obchádzkovej trase pred krátkym časom zrazili tri autá. Je pravdepodobné, že cesty sa budú do neskorého popoludnia zapĺňať ďalšími vozidlami. Pokiaľ môžete, odložte cestovanie na čo najneskôr.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: