V obľúbenom termálnom kúpalisku vymenili vodu, otvorili už aj detský bazén


Foto: V obľúbenom termálnom kúpalisku vymenili vodu, otvorili už aj detský bazén Foto: Facebook/Turčianske Teplice CITY region TURIEC a Lukáš Plšík

Aktualizácia 8. júla

Kúpalisko je od dnešného dňa otvorené úplne celé. Zaplávajú si tak nielen dospelí, ale aj deti, ktorým opäť sprístupnili 20-metrový teplejší bazén. Fungujú aj dva tobogany, na ktorých sa môžu zabaviť všetci návštevníci.


Pôvodný článok

Horúce dni lákajú k vode čoraz viac obyvateľov Žilinského kraja. Svoje brány preto v týchto dňoch postupne otvárajú mnohé vonkajšie kúpaliská. Niektoré sa však stretli s problémami, ktoré si vyžiadali ich dočasné uzavretie napriek letnej sezóne.

Termálne kúpalisko Vieska v Turčianskych Tepliciach bolo otvorené už v júni, návštevníkom sa však nepozdávala zelenkastá farba vody v bazénoch. Od 1. júla preto celé kúpalisko uzatvorili do odvolania, aby mohli vymeniť všetku vodu.

Zdroj: FB

Podľa najnovších informácií zo skupiny združujúcej občanov Turčianskych Teplíc je areál opäť otvorený od dnešného dňa (nedele 7. júla). Verejnosť však môže využívať iba chladnejší, 50-metrový plavecký bazén. Detský bazén ostáva naďalej zatvorený z technických príčin.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: