VIDEO: Kamionista nebezpečne zablokoval vodiča, ktorý obchádzal kolónu v Žiline


Foto: VIDEO: Kamionista nebezpečne zablokoval vodiča, ktorý obchádzal kolónu v Žiline Foto: Čitateľ

Na žilinských cestách dochádza k mnohým nebezpečným situáciám. Niektoré z nich účastníci cestnej premávky spôsobia nepozornosťou, iné vyvolajú zámerne. O aký prípad išlo začiatkom leta na estakáde, posúďte sami. Čitateľ nám poslal videozáznam z jeho palubnej kamery, ktorý zachytáva nepríjemný incident s vodičom nákladného vozidla.

Keď prechádzal z Kragujevskej ulice smerom na centrum mesta a Prievidzu, rozhodol sa na privádzači využiť ľavý jazdný pruh, ktorý sa na jeho konci pripájal k pravému. Na estakáde sa v tom čase vytvorila súvislá kolóna vozidiel, ktorá spomaľovala aj dopravu na výjazde.

Kamionista, ktorý išiel v pravom pruhu, náhle bez smerovky prešiel do ľavého, čím obmedzil a ohrozil vodiča osobného automobilu. Keďže sa pruhy o pár metrov ďalej spájali, je dosť pravdepodobné, že jeho úmyslom bolo zablokovať menšie vozidlo.

Zákon pritom hovorí jasne. Od roku 2020 je pri zbiehaní jazdných pruhov povinné striedavé radenie, ktoré je známe aj pod pojmom zipsovanie. Aby sa zmenšili kolóny, vodiči by mali využívať celú dĺžku pripájacích pruhov a radiť sa až na ich konci. Napriek tomu sa stále nájdu šoféri, ktorí jazdia výhradne v priebežnom pruhu a snažia sa zabrániť vo využití pripájacieho ostatným.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: