V sobotu začína Žilinské kultúrne leto 2024, pripravené sú koncerty, joga aj remeselné dielne


Foto:  V sobotu začína Žilinské kultúrne leto 2024, pripravené sú koncerty, joga aj remeselné dielne
Galéria: 2 fotky
Foto: kulturneleto.eu

Žilinské ulice, parky a námestia opäť ožijú vďaka Žilinskému kultúrnemu letu 2024. Počas nasledujúcich dvoch mesiacov ponúkne obyvateľom všetkých vekových kategórii kultúrne, športové, ale aj gastro vyžitie. Začne už túto sobotu 22. júna o 15:00 hod. podujatím Spev národov na Mariánskom námestí, ktoré je súčasťou Medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Voce Magna.

Hudobné vystúpeniu na Mariánskom námestí sú naplánované na záver každého pracovného týždňa. Každý piatok bude venovaný inému žánru. V strede týždňa ožije hudbou aj Park SNP. Počas Hudobných stried  sa akusticky predstavia hudobníci, alebo sa o program postará žilinská mládež.

Deti môžete zobrať na divadelné predstavenie do Sadu na studničkách, ktoré sú plánované na každú stredu a v utorky ráno si môžete ísť zacvičiť jogu do Parku Ľudovíta Štúra.

Súčasťou bude aj Stredoveký deň, Kinematograf, Tvorivé remeselné dielne či Dožinky. „Užiť si netradičný pohľad na naše mesto budú môcť návštevníci Burianovej veže počas večernej prehliadky,“ píše mesto. Po prvýkrát budú aktivity pripravené aj na žilinskej tržnici. Kompletný program si môžete pozrieť v galérii alebo na stránke mesta.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: