Ako vnímajú mestskú políciu najmenší Žilinčania? Odhalila to výtvarná súťaž


Foto: Ako vnímajú mestskú políciu najmenší Žilinčania? Odhalila to výtvarná súťaž
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Mestská polícia Žilina

Mestská polícia v spolupráci s Mestom Žilina vyhlásila výtvarnú súťaž s jedinečnou myšlienkou - Mestská polícia očami detí.Táto súťaž bola určená pre žiakov štvrtých ročníkov základných škôl v Žiline a prebiehala od 15. apríla do 15. mája. Do tejto výzvy sa zapojili žiaci z desiatich základných škôl, čo prinieslo úžasnú zbierku detských kresieb.

Cieľom tejto súťaže bolo získať spätnú väzbu od detí, s ktorými sa preventistky a príslušníci mestskej polície stretávajú počas prednášok v školách, na detskom dopravnom ihrisku a pri priechodoch pre chodcov. Súťaž mala za úlohu odhaliť, ako deti vnímajú prácu mestskej polície a ich úlohy v spoločnosti.

Do súťaže bolo prihlásených celkovo 97 kresieb. Výber tých troch najlepších bol náročný, pretože deti preukázali skutočnú kreativitu a originalitu. Pri hodnotení kresieb sa dbalo na to, ako dobre deti pochopili prácu mestskej polície, ich uniformy a vozidlá.

Medzi najkrajšími prácami sa ocitli kresby detí zo Základnej školy Martinská a Základnej školy Vendelína Javorku. Tieto víťazné diela, spolu so všetkými ostatnými kresbami, budú vystavené v učebni dopravnej výchovy na Detskom dopravnom ihrisku na Nanterskej 29 v Žiline. Deti si tak budú môcť pri návšteve dopravného ihriska pozrieť výtvory svojich rovesníkov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/Mestská polícia Žilina