Tip na výlet: Zdolajte Chatu na Grúni a odmeňte sa haluškami v krásnej Malej Fatre


Foto: Tip na výlet: Zdolajte Chatu na Grúni a odmeňte sa haluškami v krásnej Malej Fatre Foto: chatanagruni.sk

Prinášame tip na turistiku v Malej Fatre, ktorú zvládne každý. Navyše môžete svoj výkon osláviť haluškami či pečenými buchtami. Ak hľadáte nenáročný a príjemný výlet v okolí Žiliny, Chata na Grúni určite stojí za zváženie.

Tento výlet ponúka dokonalú kombináciu krásnych výhľadov, pohodovej turistiky a príjemného horského prostredia. Či už ste začiatočník, rodina s deťmi, alebo len chcete stráviť deň v prírode, navštívte malebnú Vrátnu dolinu

Výlet začína pri Terchovej, ktorá je dostupná autom zo Žiliny za približne 40 minút, no z centra sa sem dostanete aj priamou autobusovou linkou. Vo Vrátnej sa nachádza začiatok turistického chodníka. Trasa je dobre značená a mierne stúpa, čo ju robí ideálnou pre všetky vekové kategórie.

Cestou na chatu vás obklopia husté lesy, zelené lúky aj prekrásne výhľady na vrcholy Malej Fatry. Stromy počas letných dní vytvoria v okolí chládok a človek sa tak nemusí báť neznesiteľných horúčav, ale naopak, načerpať energiu a užívať si ticho a pokoj prírody.

Po približne hodinovej prechádzke sa turistom naskytne pohľad na chatu, ktorá víta svojou útulnou atmosférou. Chata na Grúni ponúka tradičné slovenské jedlá a nápoje. Pre deti je tu malé ihrisko, kde sa môžu zahrať, kým si dospelí oddýchnu na terase s krásnym výhľadom na okolitú prírodu. Dookola sa rozprestiera panoráma Malej Fatry. Turisti, ktorí si trúfnu, môžu cez Poludňový Grúň pokračovať ďalej, až na Chleb či Veľký Kriváň.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: