Svorku Vlkov v extralige povedie nová posila. Asistentom ostáva osvedčený Babka


Foto: Svorku Vlkov v extralige povedie nová posila. Asistentom ostáva osvedčený Babka Foto: Vlci Žilina

Žilinskí Vlci, nováčikovia extraligy, majú nového hlavného trénera. Po odchode Ernesta Bokroša sa vedenie klubu rozhodlo pre skúseného Milana Bartoviča, ktorého kariéra je známa mnohými úspechmi na medzinárodnej scéne. Bartovič prichádza z Trenčína, kde taktiež pôsobil ako hlavný tréner.

Stretli sme sa s Ferom Skladaným a Rastislavom Chovancom. Mali sme výbornú debatu a ich vízia ma veľmi oslovila. Chodil som sa pozrieť aj na zápasy play-off, na ktorých bola výborná atmosféra. Všetko sa to nejako dalo dokopy. Preto sme si povedali, že poďme do toho,“ vyjadril sa k príchodu do Žiliny sám Milan Bartovič.

Dlhoročný reprezentant, ktorý v najcennejšom drese pozbieral niekoľko úspechov sa po aktívnej kariére rozhodol pre dráhu trénera. Z Trenčína teraz mieri do Žiliny. „Milanov trénersky progres sledujeme už dlhšiu dobu. Svojim prístupom, nastavením k práci vyžaduje na hráčskej a tímovej úrovni dennodenný progres.  Poznám ho aj ako hráča, vlastnosti systémovej tvrdej práce a tímovosť si preniesol aj do trénerskej kariéry. Tento prístup od Milana očakávame aj my,“ dodáva výkonný riaditeľ klubu František skladaný. 

Na pozícii asistenta trénera ostáva Daniel Babka, ktorý má za sebou už druhú úspešnú sezónu v poradí v tíme spod Dubňa. „Pocity z úspechu stále pretrvávajú. Dá sa povedať, že cyklus sa uzavrel, už sa netreba moc pozerať dozadu, ale sústrediť sa na to, čo bude,“ komentuje aktuálne nastavenie Babka.

Žilinskí Vlci tak vstupujú do extraligy s jasnou víziou a odhodlaním dosiahnuť úspech pod vedením skúsených trénerov. Majú pred sebou sezónu plnú výziev.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: