VIDEO: Po diaľnici pri Ružomberku sa odveziete už budúci rok. Prečo je súčasťou stavby galéria?


Foto: VIDEO: Po diaľnici pri Ružomberku sa odveziete už budúci rok. Prečo je súčasťou stavby galéria? Foto: Facebook/Národná diaľničná spoločnosť

Národná diaľničná spoločnosť spustila začiatkom minulého roka nový podcast, v ktorom pravidelne prináša novinky a dôležité informácie pre vodičov. V seriáli po.DIAĽNICI sa dozviete, ako správne jazdiť v zúžených pruhoch, čo robiť, ak ste na diaľnicu vošli bez známky, ale aj to, ako napreduje výstavba nedokončených úsekov.

Tento týždeň vyšiel najnovší diel podcastu s názvom Čo by ste mali vedieť o diaľnici D1 Hubová - Ivachnová. Ide o úsek dlhý takmer 15 kilometrov, ktorý po dobudovaní vytvorí obchvat mesta Ružomberok a napojí sa na existujúcu diaľnicu do Košíc. Súčasťou stavby je aj tunel Čebrať.

„Aké stabilitné opatrenia sa zrelizovali proti zosuvu v tejto lokalite a prečo je súčasťou stavby aj galéria? A ako pokračuje príprava posledného dielu skladačky diaľnice medzi Bratislavou a Košicami, príprava D1 Turany – Hubová? Dozviete sa v podcaste po.DIAĽNICI. Po.DIAĽNICI sa zveziete s Evou Žgravčákovou,“ pozývajú na počúvanie podcastu diaľničiari.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: