VIDEO: Kysučania chcú bojovať za zachovanie pohotovosti v ich okrese, primátor zvolal stretnutie


Foto: VIDEO: Kysučania chcú bojovať za zachovanie pohotovosti v ich okrese, primátor zvolal stretnutie Foto: Ilustračné foto/google.com

Ambulancia pohotovostnej služby pre dospelých má v Kysuckom Novom Meste fungovať už len do konca júna. Z jedenástich pevných bodov pohotovostí ostali po výberovom konaní rezortu zdravotníctva v Žilinskom kraji neobsadené tri, konkrétne v Martine, Ružomberku a Kysuckom Novom Meste.

Obyvatelia tejto časti Kysúc sa obávajú dlhého cestovania za zdravotnou starostlivosťou, prípadne jej nedostupnosti. Problému s nedostatkom prevádzkovateľov čelia aj viaceré detské pohotovosti - od júla má zaniknúť tá v Ružomberku.

„Na základe iniciatívy pána primátora KNM Mariána Mihaldu sa zajtra na mestskom úrade uskutoční stretnutie starostov celého okresu. Dôvodom stretnutia bude spoločné odmietnutie zrušenia pohotovosti,“ informovala župná poslankyňa Alena Dudeková.


Dudeková, ktorá je zároveň starostkou obce Povina, spolu s členom komisie Žilinského samosprávneho kraja pre zdravotníctvo Milanom Králikom vystúpili vo videu, v ktorom sľubujú boj za zachovanie zdravotnej starostlivosti. Plánujú využiť všetky zákonné prostriedky na to, aby zabránili zrušeniu pohotovosti.

„Ubezpečujeme vás, že určite od 1. 7. nedôjde k zrušeniu ambulantnej pohotovostnej služby v našom okrese, a preto zvolávame stretnutie s pánom primátorom a všetkými kolegami. V boji o zachovanie ambulantnej pohotovostnej služby v našom okrese budeme s kolegom pokračovať aj na župe v pondelok na komisii zdravotníctva,“ uviedla vo videu Dudeková.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: