Detskému oddeleniu vybehali nové priestory! Martinský beh medikov priniesol rekordných 11 675 eur


Foto: Detskému oddeleniu vybehali nové priestory! Martinský beh medikov priniesol rekordných 11 675 eur
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Univerzitná nemocnica Martin

Detské onkologické oddelenie na Klinike detí a dorastu v Martine otvorilo svoje zrekonštruované priestory. Vďaka výťažku z minuloročného Martinského behu medikov, ktorý dosiahol rekordných 11 675 eur, prešla lôžková časť komplexnou obnovou.

V rámci rekonštrukcie boli izby vybavené modernými polohovateľnými lôžkami, novým nábytkom a ďalším potrebným vybavením vrátane chladničky a televízora. Steny izieb sú vyzdobené hravými farebnými maľbami, súčasťou výzdoby je aj obraz darovaný občianskym združením ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

Na slávnostnom odovzdaní zrekonštruovaných priestorov sa zúčastnila aj Amy Van Brecht, organizátorka minuloročného 7. ročníka Behu medikov. Pre Amy to bol významný moment. „Je to pre mňa veľkým zadosťučinením, pretože mám reálne pocit, že naše podujatie Beh medikov skutočne pomáha. Že to celé má zmysel a že vieme posúvať veci vpred - zlepšiť hospitalizáciu, spraviť niečo pre deti a to všetko vďaka jednému podujatiu,“ hovorí.

Viditeľné výsledky čoraz populárnejšieho podujatia, ktoré martinskí medici organizujú každý rok, tak určite prilákajú ešte viac záujemcov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/Univerzitná nemocnica Martin