Prvý stánok v žilinskej nemocnici je na prenájom. Štát zaň chce takmer 45-tisíc eur ročne


Foto: Prvý stánok v žilinskej nemocnici je na prenájom. Štát zaň chce takmer 45-tisíc eur ročne Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Staré ošarpané stánky v areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina po dlhých rokoch nahradili nové, moderné predajné bunky. Nemocnica práve spustila výberové konanie na prenájom prvého z týchto stánkov.

V ponuke je samotný stánok o výmere 18 metrov štvorcových spolu s časťou pozemku v jeho blízkosti s veľkosťou 12 metrov štvorcových. Minimálna suma trhového nájomného za nájom stánku je stanovená na 1 728 eur za meter štvorcový na rok a najnižšia cena nezastavanej plochy je 1 152 eur za meter štvorcový na rok. Potenciálni nájomcovia by podľa uvedenej trhovej ceny mali zaplatiť aspoň 44 928 eur ročne, víťaza určí najvyššia ponúkaná suma.

„Do vyhodnotenia súťaže budú zaradené len také ponuky, ktoré budú v súlade s podmienkami predkladania ponúk. Správcu majetku štátu si vyhradzuje právo odstúpiť od ponuky, ak cenová ponuka žiadneho záujemcu nedosiahne minimálne výšku trhového nájomného uvedeného v registri. Správca majetku štátu je oprávnený zrušiť ponuku bez uvedenia dôvodu,“ uvádza Ministerstvo financií Slovenskej republiky.

Stánok môže byť podľa podmienok využívaný na predaj oblečenia, jedla, nápojov, alebo na podobný účel. Záujemcovia môžu svoje ponuky doručovať do 24. júna do 12:00 hod. v zalepenej obálke s označením “Ponuka č. 152/2024: Nájom predajného stánku č. 1 a časti pozemku, NEOTVÁRAŤ”. List je potrebné poslať poštou alebo doručiť na adresu FNsP Žilina, Vojtecha Spanyola č. 43, 012 07 Žilina.

„Výberové konanie postupne spustíme aj na zvyšné stánky. Záujemcom odporúčame sledovať uvedenú webovú stránku,“ píše žilinská nemocnica.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: