Po zrážke s Tatrou zasahovali v Turci leteckí záchranári. V nemocnici skončil 25-ročný vodič


Foto: Po zrážke s Tatrou zasahovali v Turci leteckí záchranári. V nemocnici skončil 25-ročný vodič Foto: KR PZ Žilina

Pri obci Slovenské Pravno sa stala vážna nehoda, pri ktorej zasahovali leteckí záchranári. V pondelok 10. júna v ranných hodinách došlo na ceste č. II/519 k zrážke auta s nákladným vozidlom. V smere na Prievidzu viedol auto 25-ročný vodič, ktorý z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru. Tam sa zrazil s oprotiidúcou Tatrou 815. 

„Pri nehode vodič osobného vozidla utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho letecký prevoz do nemocnice. Spolujazdkyňa utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske vyšetrenie. U 36-ročného vodiča nákladného vozidla bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom,“ spresnila žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Bližšie okolnosti ako aj presné príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Polícia zároveň žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla a sledovali situáciu v cestnej premávke. Každý účastník totiž môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách.


Prečítajte si viac: