Kde nájdete pevné body pohotovostí? Rezort zdravotnícva zverejnil výsledky výberového konania


Foto: Kde nájdete pevné body pohotovostí? Rezort zdravotnícva zverejnil výsledky výberového konania

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo sumarizačné výsledky z výberového konania na poskytovateľov ambulantnej pohotovostnej služby na 11 pevných miest ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých a 6 pevných miest pre deti a dorast. Obsadené boli všetky pevné body APS pre deti a dorast, neobsadené zostali tri pevné body APS pre dospelých.

Vo výberovom konaní uspeli všetky nemocnice v správe Žilinského samosprávneho kraja. Od 1. júla v čase od 16:00 do 20:00 tak bude služby APS pre dospelých poskytovať 8 ambulancií.

Nachádzať sa budú v Bytči (Zdravie v ohrození n.o.), Čadci (Kysucká nemocnica), Dolnom Kubíne (Dolnooravská nemocnica)), Námestovo (Oravská poliklinika), Liptovskom Mikuláši (Liptovská nemocnica), Trstenej (Hornooravská nemocnica), Turčianskych Tepliciach (H. A. M. Academy, s.r.o.), Žiline (Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina).


Neobsadené ostanú pevné body APS pre dospelých v okresoch Kysucké Nové Mesto, Martin a Ružomberok. V Martine a Ružomberku sa do výberového konania nikto neprihlásil. „Od Ministerstva zdravotníctva očakávame v najbližšom čase informácie o tom, ako bude ďalej riešiť APS, ktoré zostali neobsadené,“ uviedla župa.

Poskytovateľom APS pre deti a dorast bude 6 poskytovateľov v týchto okresoch: Čadca (Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca), Dolný Kubín (Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L. N. Jégeho), Trstená (Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená), Liptovský Mikuláš (Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu), Žilina (Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina), Martin (MUDr. Vanda Pedanová, s.r.o.).

Žilinský samosprávny kraj má naďalej záujem prevádzkovať aj doplnkové body APS, trvá však na vyriešení ich financovania zo strany ministerstva zdravotníctva.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: