Ako sa čechrá ovčia vlna a ako vlastne vzniká maslo? V Múzeu kysuckej dediny ožijú tradičné remeslá


Foto: Ako sa čechrá ovčia vlna a ako vlastne vzniká maslo? V Múzeu kysuckej dediny ožijú tradičné remeslá Foto: Múzeum kysuckej dediny

Preneste sa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke do minulosti a spoznajte lepšie život našich predkov. V nedeľu 16. júna sa návštevníci skanzenu zoznámia s tradičnými remeselnými technikami, ktoré im cez priamo ukážky predstavia skúsení ľudoví remeselníci z nášho kraja.

Ľudové remeslá u nás väčšinou zahŕňali tradičné spracovanie dostupných materiálov – dreva, kameňa, kovu, hliny, prútia, vlny. Ako sa vyrábal šindeľ? Čo museli ovládať šikovné ruky drotárov? Ako pracuje s ohňom kováčsky majster, ako sa čistí a čechrá ovčia vlna a ako vlastne vzniká maslo?

Na všetky otázky dostanete odpovede na podujatí Dnes tovariš zajtra majster, kde od 10:00 do 15:30 hod. môžete odhaliť pestrosť a bohatosť slovenských remesiel.

Súčasťou programu bude aj prezentácia pekárenskej výroby v podaní remeselnej pekárne Gustin, ktorá okrem svojich výrobkov ponúkne návštevníkom aj čerstvý kvások. Nedeľný výlet si môžete spestriť aj jazdou na Historickej lesnej úvraťovej železnici alebo si pozrieť folklórne vystúpenie v podaní FS Radôšťan.


Miesto: Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke
Dátum: 16.06.2024 - 10:00    15:30


Prečítajte si viac: