Policajné psy odhalili v lese na Liptove fľašu s drogami. Išlo o viac ako 7-tisíc dávok


Foto: Policajné psy odhalili v lese na Liptove fľašu s drogami. Išlo o viac ako 7-tisíc dávok Foto: KR PZ Žilina

Kriminalisti vykonali v uplynulých dňoch úspešnú  akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti. V Liptovskom Mikuláši vykonali viacero prehliadok, pri ktorých obmedzili osobnú slobodu dvom mužom vo veku 39 a 40 rokov. Tí boli následne eskortovaní na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania potrebných procesných úkonov.

Počas akcie policajti zaistili bielu kryštalickú látku. „Zaistené veci boli zaslané na kriminalistickú expertízu. Predbežným skúmaním časti zaisteného materiálu bolo zistené, že ide o metamfetamín v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 502 jednotlivým bežným dávkam drogy,“ uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. Obaja muži boli obvinení za zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ zároveň  na 39-ročného muža spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie, 40-ročný muž je stíhaný na slobode. 

Na základe operatívnych informácií bolo počas akcie služobným psom vycvičeným na vyhľadávanie drog označené miesto v lesnom poraste, kde policajti následne našli sklenenú fľašu s obsahom neznámej látky. Kriminalistická expertíza odhalila prítomnosť metamfetamínu, pričom z predbežného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 7413 jednotlivých bežných dávok drogy.

„V tomto prípade vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ dodala policajná hovorkyňa s tým, že ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: