Križovatka v Radoli bude mať nový asfalt. Práce obmedzia dopravu, prebiehať budú aj v noci


Foto: Križovatka v Radoli bude mať nový asfalt. Práce obmedzia dopravu, prebiehať budú aj v noci Foto: NDS

Privádzač v Kysuckom Novom Meste otvoria koncom júnam práce na ňom vstupujú do predfinálnej etapy. Ako informuje Národná diaľničná spoločnosť, v najbliťších dňoch budú prebiehať opravné práce na priľahlých komunikáciách, ktoré boli počas výstavby využívané. 

Na ceste I/11 medzi dokončovaným privádzačom a križovatkou Radoľa položia nový asfaltový koberec, takisto aj na samotnej križovatke a ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Harmonogram prác je nastavený tak, aby sa realizácia dotkla dopravy len v najnižšej možnej miere.

„Opravy preto budú prebiehať počas najmenej vyťažených období týždňa, teda počas nočných hodín a víkendov. Napriek tomu motoristi musia rátať aj s nevyhnutnými, dočasnými obmedzeniami,“ informujú diaľničiari. Opravy štartujú už vo štvrtok 6. júna po 22:00. Prebehne frézovanie povrchu vozovky v úseku od Skalky po Radolskú križovatku v jazdnom páse na Žilinu. Počas piatkovej noci 7. júna sa odstráni starý asfalt v druhom jazdnom páse, v smere na Čadcu. Počas víkendu 8. a 9. júna sa položí nový asfaltový koberec. V oba dni začnú práce už po 4. hodine ráno. Doprava bude počas prác operatívne riadená políciou priamo na mieste.

Pokračovať budú až ďalšiu sobotu 15. júna, kedy sa položí nový asfalt na samotnej Radolskej križovatke a ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Práce opäť začnú po 4:00 ráno. Posledné opravné práce prebehnú v nedeľu 16. júna, kedy sa položí nový asfalt pri lokalite Skalka. To by sa však malo zrealizovať už bez zásadných dopravných obmedzení. 

Diaľničiari zároveň uviedli, že kysucká D3, vrátane dokončenia privádzača Kysucké Nové Mesto, je jednou z ich najvyšších priorít. „Dobudovanie diaľnice neznamená len splnenie medzinárodných záväzkov, ale je predovšetkým dlho očakávanou pomocou regiónu, ktorý trpí chronickými dopravnými problémami,“ dodala NDS. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: