VIDEO: Darčeky a rachot z výfukov. Sprievod áut zo Žiliny vyrazil rozdávať radosť do detských domovov


Foto: VIDEO: Darčeky a rachot z výfukov. Sprievod áut zo Žiliny vyrazil rozdávať radosť do detských domovov Foto: Koláž z YouTube videa

V nedeľu 2. júna vyrazila zo Žiliny kolóna približne dvadsiatich áut, do ktorých si vodiči a ich spolujazdci sadli s tým najlepším zámerom. Pomôcť a rozveseliť druhých. Z krajského mesta totiž zamierili do detských domovov v Hornom Kelčove a Bytči, kde ich už čakali zvedavé oči detí.

Jazda, ktorú organizuje Michal Sloviak z Royal Chrome, sa za uplynulé roky stala už tradíciou. Pravidelne je jej súčasťou okrem vrčiacich motorov a úsmevov na tvárach detí a tínedžerov aj odovzdávanie darčekov.

Tentokrát do detských domov účastníci podujatia priniesli hygienické potreby, trvanlivé potraviny, nápoje, no aj hračkárske autá, kočiare či lopty a kresliace pomôcky, ktoré deťom spríjemnia bežné dni. Ako už býva zvykom, deti si v deň hrmotiacej návštevy mohli do áut aj nasadnúť a previezť sa v nich.


„Pár ľudí s dobrým úmyslom, náladou, chuťou pomôcť a zapojiť sa do dobrej veci, opäť raz ukázalo, aká je skutočná tvár auto-moto rodiny. Úsmev na tvárach detí a emócie, ktoré nenechali vlažným ani jedného človeka, stáli za všetko,“ hovorí jeden z účastníkov sprievodu Peter Ďurica z P.D. Performance.

Po návšteve detských domovov celý konvoj pokračoval až do ATC Slnečné skaly, kde na všetkých účastníkov spolu s ich rodinami čakala spoločná opekačka. „Ďakujem vám priatelia za účasť veľmi si vás vážim,“ dodal na záver s vďakou organizátor Michal.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: