Mesiac po ničivom požiari sa opäť postavil na nohy. Hotel Marlene na Kysuciach otvoril svoje brány


Foto: Mesiac po ničivom požiari sa opäť postavil na nohy. Hotel Marlene na Kysuciach otvoril svoje brány Foto: Facebook/Hotel Marlene *** Oščadnica

V nedeľu 28. apríla zachvátili Hotel Marlene na Kysuciach ničivé plamene. Po niekoľkohodinovom boji s ohňom sa požiar podarilo zlikvidovať, no pred vedením ubytovacieho zariadenia zrazu stála obrovská výzva – opraviť poškodené priestory, aby sa hotel opäť mohol zaplniť návštevníkmi.

„V momentálnej situácii nevieme, kedy budeme opäť otvorení. Budeme vás informovať čo najskôr,“ informoval v závere apríla štvorhviezdičkový Marlene, ktorý sa v nasledujúcich týždňoch stretol s obrovskou podporou a pomocou. Ruku k dielu priložili zamestnanci, firmy, obce, no aj ochotní občania.

Vďaka spoločnému úsiliu pri odstraňovaní následkov po požiari sa hotelu podarilo opäť postaviť na nohy, a to v pomerne krátkej dobe. Len necelý mesiac od nešťastnej udalosti obľúbený Hotel Marlene opäť privítal svojich návštevníkov.

„Tento moment pre nás znamená nielen znovuotvorenie budovy, ale aj znovuzrodenie nádeje a radosti, ktoré sme takmer stratili,“ uviedol Viliam Kubla manažér Hotela Marlene, ktorý je opäť v prevádzke od konca mája.

Prečítajte si viac: