Alkoholu neodolali na Liptove, ani na Orave. Policajti cez víkend chytili piatich podgurážených vodičov


Foto: Alkoholu neodolali na Liptove, ani na Orave. Policajti cez víkend chytili piatich podgurážených vodičov Foto: redakcia Žilinak.sk

Pre niekoho je predstava sadnutia si za volant auta po pár pohárikoch neprijateľná. Iným však toto nezodpovedné konanie v jazde nebráni. Policajti v Žilinskom kraji kontrolovali dodržiavanie zákazu šoférovania pod vplyvom alkoholu aj počas uplynulého víkendu (1. – 2. jún).

V severných regiónoch počas dvoch dní chytili až piatich opitých vodičov, ktorí ohrozovali nielen seba, ale aj osoby v okolí. „52-ročný vodič vozidla Audi bol kontrolovaný v meste Ružomberok. Pri kontrole sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,00 mg/l, čo je v prepočte 2,08 promile,“ približuje polícia prvý z nelichotivých výsledkov.

„Zahanbiť sa“ však nenechali ani ďalší traja vodiči na Liptove. Nad jedno promile nafúkal 25-ročný vodič Citroënu, 45-ročný muž v Škode zastavený v liptovskomikulášskej mestskej časti Demänová, ktorému zistili 1,46 promile, no kontrole sa nevyhol ani 76-ročný vodič Opelu. V jeho dychu prístroj odhalil 1,33 promile.

Aktívni boli aj policajti na Orave. „V meste Trstená bol hliadkou z OO PZ Trstená zastavený a kontrolovaný vodič vozidla Volkswagen, pričom pri kontrole nafúkal 0,77 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,60 promile,“ ozrejmuje polícia.

Rekordným víkendovým „úlovkom“ policajtov sa stal 26-ročný vodič vo Fiate, ktorý kľučkoval po frekventovanej ceste č. I/78 v obci Rabča v námestovskom okrese. Mladík za volantom nielenže nafúkal 2,67 promile, no lustráciou bolo rovnako zistené, že mu bol súdom právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

Prečítajte si viac: