Trúfate si na Medveďák? Cyklisti šliapnu do pedálov na pretekoch v Rajeckej doline aj tento rok


Foto: Trúfate si na Medveďák? Cyklisti šliapnu do pedálov na pretekoch v Rajeckej doline aj tento rok Foto: medvedak.sk (fotograf Andrej)

Už onedlho priaznivci cyklistiky opäť vyrazia na horskú trať v Rajeckej doline, kde ukážu svoju silu a kondičku na 28. ročníku amatérskych cyklistických pretekov Medvedí okruh. Šliapnete do pedálov v sobotu 15. júna aj vy? 

Preteky vhodné pre všetkých, ktorým nechýba odhodlanie. Pre mužov sú pripravené až štyri kategórie, do ktorých budú cyklisti priradení vzhľadom na vek. Ďalšie skupiny vytvoria ženy, juniori a juniorky a zabojovať o popredné miesta môžu aj deti do 14 rokov v sprievode dospelej osoby.

Pretekári sa na štart postavia o 11. hodine pri Palovej búde, hospodárskej budove Cenzuálu Rajec ležiacej uprostred Porubskej doliny, kde sa zároveň nachádza aj cieľ pretekov. Na mužov čaká výzva v podobe 22-kilometrovej trate, zatiaľ čo zvyšné kategórie musia prekonať polovičnú dĺžku


Trasa vedie sčasti po asfaltovej údolnej ceste, ale aj po lesných cestách, zvážniciach na severovýchodných svahoch bočného hrebeňa Lúčanskej Malej Fatry. Mužské kategórie sa rovnako budú musieť na krátkom, ale náročnom úseku popasovať aj so stúpaním po turistickom chodníku na hrebeni Malej Fatry.

Organizátor pretekov Občianske združenie Medveďák Rajec pripravilo pre najúspešnejších pretekárov v každej kategórií vecné ceny, no zároveň sa všetci zúčastnení môžu zapojiť do tomboly.

Tak čo, cítite sa na horskú výzvu? Zaregistrovať sa môžete po kliknutí SEM, ešte predtým však odporúčame preštudovať si mapu trate pretekov a oboznámiť sa s propozíciami tohtoročného Medvedieho okruhu.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Palova búda v Porubskej doline
Dátum: 15.06.2024 - 10:45    15:00


Prečítajte si viac: