Dobrá správa pre Kysuce. Diaľničiari vyhlásili tender na prvý úsek diaľnice


Foto: Dobrá správa pre Kysuce. Diaľničiari vyhlásili tender na prvý úsek diaľnice Foto: ilustračné

Výstavba kysuckej diaľnice D3 je opäť bližšie k cieľu. V piatok 31. mája sa v zrýchlenom režime dokončili predprípravné procesy a bolo začaté prvé z trojice avizovaných verejných obstarávaní. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť.

Príprava diaľnice na Kysuciach za posledné mesiace zásadne zrýchlila a práce sa posunuli z predprípravnej do obstarávacej fázy. Tender vyhlásili na úsek Oščadnica – Čadca, Bukov. „V najbližšej dobe budú vyhlásené aj zvyšné dve verejné obstarávania na úseky Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto – Oščadnica,“ dodali diaľničiari. 


Súčasťou vyhláseného verejného obstarávania je dobudovanie druhého profilu na štvorkilometrovom úseku medzi Oščadnicou a Čadcou. Pribudne tak diaľničný úsek s dĺžkou 5,3 kilometra vrátane druhej rúry tunela Horelica. V rámci výstavby vznikne odpočívadlo a nové stredisko správy a údržby diaľnic, ktoré motoristom v regióne zaistí vyššiu bezpečnosť a komfort na spravovaných úsekoch.

Predpokladaná hodnota zákazky je 306 miliónov eur bez DPH. Víťaz verejného obstarávania bude mať na starosti projektovú aj realizačnú časť stavby.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: