Mieria aj do Žiliny: Príďte privítať pelotón, v ktorom šliapli do pedálov aj napriek skleróze multiplex


Foto: Mieria aj do Žiliny: Príďte privítať pelotón, v ktorom šliapli do pedálov aj napriek skleróze multiplex Foto: Facebook/Od Tatier k Dunaju na bicykli aj napriek skleróze multiplex

Dnes, vo štvrtok 30. mája, vyrážajú nadšenci a podporovatelia Združenia Sclerosis Multiplex Nádej na trasu jubilejného 10. ročníka podujatia Od Tatier k Dunaju na bicykli aj napriek skleróze multiplex. Práve v týchto chvíľach už šliapu do pedálov, aby úspešne prekonali prvú 80-kilometrovú etapu vedúcu zo Štrbského plesa do oravskej obce Zuberec.

V nasledujúcich dňoch ich však čakajú ešte štyri ďalšie výzvy, druhú z nich pritom ukončia priamo v Žiline. Cieľom účastníkov bude parkovisko pred budovou Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), kde sa ich príchod odhaduje približne o 16:30 hod.

„V pelotóne nebude chýbať pani predsedníčka ŽSK Eriky Jurinová ako aj podpredseda ŽSK Peter Weber,“ uvádza samospráva a prezrádza, že k udalosti sa možno pripojí aj úspešný cyklista a rodený Žilinčan Peter Sagan.

O zábavu pred úradnou budovou sa postará Terchovská muzika, no pripravený je aj stánok zdravia Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Od 14. do 18. hodiny si môžete nechať zmerať svoje svaly a tuk prístrojom Inbody. Rovnako si môžete vypočuť rady od výživového poradcu, dozviete sa viac o prevencii rakoviny hrubého čreva a zmerajú vám aj tlak či kyslík v krvi.

Prečítajte si viac: