Nemocnica v Čadci začala rekonštruovať chirurgické oddelenie. Župa ju podporí sumou 440-tisíc eur


Foto: Nemocnica v Čadci začala rekonštruovať chirurgické oddelenie. Župa ju podporí sumou 440-tisíc eur Foto: Facebook/Nemocnica Čadca

V Kysuckej nemocnici v Čadci začala rekonštrukcia chirurgického oddelenia vrátane septickej jednotky intenzívnej starostlivosti. Realizácia by mala trvať štyri mesiace. Nemocnica rekonštrukciu naplánovala tak, neobmedzila operatívu na chirurgickom oddelení.  

Rekonštrukciu podporil aj Žilinský samosprávny kraj. V pondelok 27. mája sa konalo zasadnutie krajských poslancov, ktorí schválili investíciu vo výške 443-tisíc eur. Na sociálnej sieti o tom informoval riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld.


Čadčianska nemocnica sa dlhodobo usiluje o vytvorenie lepších podmienok pre pacientov i pracujúci personál. V týchto dňoch zároveň ukončila ďalšiu etapu montáže fotovoltaických panelov a rozšírila tak svoju slnečnú elektráreň. Ušetrené finančné prostriedky následne môže investovať do ďalšieho rozvoja.

„V súčasnosti už využívame 48 termických solárnych panelov na ohrev teplej úžitkovej vody + 56 fotovoltaických panelov na kotolni a najnovšie + 70 panelov na budove pri parkovisku,“ informuje riaditeľ nemocnice s tým, že za posledných 12 rokov sa rôznymi energetickými opatreniami podarilo spotrebu nemocnice výrazne znížiť.

Prečítajte si viac: