Od soboty začnú premávať cyklobusy na Orave a Liptove. Odviezť sa môžete až na Štrbské pleso


Foto: Od soboty začnú premávať cyklobusy na Orave a Liptove. Odviezť sa môžete až na Štrbské pleso Foto: Arriva Liorbus

Od soboty 1. júna začnú na Orave a Liptove premávať cyklobusy vybavené nosičom bicyklov s kapacitou pre šesť bicyklov. Oravský cyklobus prepraví cestujúcich z Trstenej na Zverovku alebo do Oravíc, liptovský štartuje z Liptovského Mikuláša s konečnou zastávkou na Štrbskom Plese. 

Cyklobus na Orave bude premávať od 1. júna do 29. septembra počas víkendov a od 1. júla do 30. augusta aj počas pracovných dní. Trasu Trstená – Oravice a späť absolvuje trikrát denne počas pracovného týždňa a dvakrát denne počas víkendov a sviatkov. Na trase Trstená – Zverovka budú môcť cestujúci využiť počas víkendov až tri spoje obomi smermi a dva spoje cez pracovné dni.

Na Liptove bude spoj premávať od 1. júna do 29. septembra počas víkendov a dní pracovného pokoja, pričom trasu Liptovský Mikuláš – Štrbské Pleso obslúži trikrát denne v každom smere.

Žilinský samosprávny kraj v spolupráci so spoločnosťou ARRIVA navrhol a prispôsobil trasy cyklobusov na základe preferencií turistov aj cyklistov, vďaka čomu môžu počas celého leta poznávať  jedinečné miesta oboch regiónov,“ uviedla Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.Vďaka cyklobusu si budú môcť aj sviatoční cyklisti vyskúšať jazdu po najkrajších úsekoch Oravskej cyklomagistrály, na ktorú sa môžu napojiť v Oraviciach alebo na Zverovke. Tí, ktorí sa rozhodnú nasadnúť na cyklobus v Liptovskom Mikuláši a preskúmať zo sedla bicykla Liptov, si zase môžu zvoliť jednu z cyklotrás v okolí Liptovského Hrádku, Pribyliny, Vavrišova, alebo sa odviezť aj s bicyklom až do Vysokých Tatier.

Na všetkých spojoch platia prepravné a tarifné podmienky spoločnosti ARRIVA Liorbus. Cena za prepravu jedného bicykla je 0,50 eur. Na nosič je možné upevniť len bicykle, ktoré majú štandardnú šírku kolies a váhu maximálne 20 kg. Kvôli bezpečnosti sa tiež odporúča pri prevoze elektrobicyklov demontovať batériu.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: