Kuriérka Woltu sa s autom zasekla pred žilinskou predajňou. Zákazníci spojili sily, aby jej pomohli


Foto: Kuriérka Woltu sa s autom zasekla pred žilinskou predajňou. Zákazníci spojili sily, aby jej pomohli Foto: Ilustračné foto/google.com

Dobrých ľudí je stále dosť aj vo väčšom meste, akým je Žilina. Dokazuje to príbeh ženy, ktorá sa dostala do problémov v priemyselnej zóne mesta. Na pomoc jej prišli viacerí neznámi ľudia, ktorí spoločnými silami zachránili situáciu.


K incidentu došlo v utorok 28. mája v popoludňajších hodinách pred známym nákupným centrom. „Robím kuriéra pre spoločnosť Wolt. Viezla som objednávku do OD Idea a tam, kde som predpokladala, že je prechod pre autá, bol poriadny skok. Ostala som visieť na podvozku,“ priblížila nepríjemnú situáciu vodička.


Zaseknuté vozidlo, ktoré sa nedokázalo pohnúť z miesta, si najskôr všimol okoloidúci občan. Okamžite prišiel kuriérke na pomoc, ale sám autom pohnúť nedokázal.

Z obchodného domu však postupne vychádzali ďalší a ďalší zákazníci, ktorí sa k prvému pomocníkovi pripájali. Nakoniec sa im podarilo vozidlo nadvihnúť a posunúť ho na rovný povrch, odkiaľ mohla jeho vodička bezpečne odísť.

Za nečakanú a spontánnu pomoc schopných mužov je Žilinčanka veľmi vďačná. „Keby nie ich pomoci asi by som tam visela doteraz. Takže ešte raz: Veľká vďaka všetkým,“ odkazuje.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: