Príďte sa zabaviť a pomôcť: Žilinský Dom odborov sa zaplní hudbou na podporu detí s autizmom


Foto: Príďte sa zabaviť a pomôcť: Žilinský Dom odborov sa zaplní hudbou na podporu detí s autizmom Foto: Pozadie: rca-za.sk. Zľava: Facebook/RockKids; Facebok/Martin Harich; funkypeople.sk

Čo znie lepšie ako urobiť dobrý skutok a ešte sa aj pri tom dobre zabaviť? Už zajtra, v stredu 29. mája, sa v priestoroch žilinského Domu odborov koná ďalší ročník Benefičnému koncertu Regionálneho centra autistov v Žiline

Tentokrát sa môžete tešiť na výnimočný hudobný zážitok. Od 18. hodiny postupne vystúpia na pódium hudobník Martin Harich s kapelou, mladé talenty RockKids a kapela Funky People. Zábavou to však nekončí.

Okrem skvelej zábavy máte príležitosť dozvedieť sa viac o problematike autizmu či aktivitách centra, spoznáte tvorbu ľudí s touto diagnózou a v neposlednom rade svojou prítomnosťou podporíte rodiny s deťmi, ich pedagógov a všetkých, ktorí im pomáhajú plnohodnotne rásť a rúcať bariéry medzi našim a ich úprimným svetom bez predsudkov.


Výťažok z benefície poputuje na podporu samotného Regionálneho centra autistov v Žiline. Kúpou vstupeniek pomôžete pri zabezpečení materiálno-technického vybavenia a edukačných pomôcok pre klientov centra.

Cena vstupeniek je vo výške 15 eur. Pre osoby s preukazom ZŤP je cena polovičná, teda 7,50 eura. Lístky si môžete kúpiť online cez portál Maxiticket po kliknutí SEM. Vstupenky pre ZŤP vozíčkara nájdete priamo na recepcii Domu odborov.

Regionálne centrum autistov v Žiline - Bánovej je najkomplexnejším zariadením na Slovensku, ktoré poskytuje výchovno-vzdelávacie, sociálne a poradenské služby deťom, žiakom a dospelým s diagnózou autizmus a ich rodinám už od roku 2006. Zásluhou jeho riaditeľky PaedDr. Beáty Matušákovej vznikla taktiež prvá Súkromná základná škola pre deti s touto diagnózou na Slovensku.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Dom odborov, Žilina
Dátum: 29.05.2024 - 18:00


Prečítajte si viac: