Na Liptove vyrastie nová plaváreň, základný kameň má byť položený ešte tento rok


Foto: Na Liptove vyrastie nová plaváreň, základný kameň má byť položený ešte tento rok Foto: Facebook/Liptovský Hrádok

Obyvatelia Liptova sa už čoskoro budú môcť osviežiť a zašportovať si na novej plavárni. V priebehu najbližších rokov ju plánujú vybudovať v meste Liptovský Hrádok, ktoré dostalo na tento cieľ štedrú podporu. Mesto sa o dobrú správu so svojimi obyvateľmi podelilo v príspevku na sociálnej sieti.

Vo štvrtok 23. mája prebehlo 50. zasadnutie Správnej rady Fondu na podporu športu. Najvyššiu sumu, až 1,1 milióna eur, sa rozhodla prideliť práve projektu na vybudovanie plavárne v Liptovskom Hrádku. Celkovo prerozdelila 35,4 milióna eur na výstavbu, modernizáciu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry na celom Slovensku.

Športovisko by malo vyrásť v blízkosti existujúceho futbalového štadiónu v západnej časti mesta, na Športovej ulici. „K začatiu výstavby sú však ešte potrebné ďalšie kroky, ale budeme sa snažiť, aby sme základný kameň položili ešte v tomto roku,“ sľubuje mesto.

Jeho občania aj návštevníci sa môžu tešiť na bazén so šiestimi dráhami pre plavcov s dĺžkou 25 metrov. Hlboký bude na jednom konci meter, na opačnom až dva metre, a zmestí sa doňho 75 osôb súčasne.

Verejné obstarávanie je aktuálne pred podpisom zmluvy, konečná cena diela sa vyšplhala na vyše 3 milióny a 345-tisíc eur. Mesto plánuje výstavbu financovať z vlastných zdrojov a úveru. Investíciu jednohlasne odobrili poslanci na decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Prečítajte si viac: