Spoznajte miesta z dobových fotografií s Kysuckým múzeom. Pamätáte si lyžiarske stredisko v Čadci?


Foto: Spoznajte miesta z dobových fotografií s Kysuckým múzeom. Pamätáte si lyžiarske stredisko v Čadci? Foto: Facebook/Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci pozýva priaznivcov histórie na turistiku, pri ktorej môžete spoznávať miesta z dobových fotografií. Na netradičnom výlete sa dozviete, ako vyzerali turistické lokality na Kysuciach v minulosti a navštívite cieľové miesta, ktoré už čo-to pamätajú.

Sprievodcami budú kultúrna manažérka Veronika Gilániová a historik Martin Turóci. V dňoch 19. až 21. júna môžete o 9:00 prísť do Kysuckého múzea na Moyzesovej ulici v Čadci, kde sa „prezujete do turistických topánok našich starých rodičov“ vďaka dobovým fotografiám a prezentácií. 

Program bude pokračovať vychádzkou na kopec nad sídliskom Žarec, kde kedysi fungovalo malé lyžiarske stredisko.  Cestou si porovnáte vzhľad mesta kedysi a dnes a nabude čakať malé prekvapenie. Trasa je nenáročná a vhodná pre všetky vekové kategórie.„Každý účastník dostane kartičku s pečiatkou, pretože na jeseň pripravujeme ďalšie múzejné vychádzky a aj odmeny pre vytrvalých turistov,“ informuje múzeum na sociálnej sieti. Na program je nutné sa vopred objednať mailom na adrese gilaniova@kysuckemuzeum.sk. 

Cena je zahrnutá vo vstupnom do múzea. Dospelí majú vstupné vo výške 4 eurá a deti, dôchodcovia a ŽŤP vo výške 2 eurá.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: