Na mol opitý vodič jazdil v noci po Martine, zrámoval dve parkujúce autá


Foto: Na mol opitý vodič jazdil v noci po Martine, zrámoval dve parkujúce autá Foto: Ilustračné foto/KR PZ ZA

Alkohol za volantom opäť spôsobil škody na majetku. Šofér jazdil po miestnych komunikáciách v Martine opitý, zrámoval pritom dve autá. Našťastie v nich v tom momente nikto nesedel.

V stredu 15. mája sa nezodpovedný vodič rozhodol sadnúť si za volant napriek tomu, že predtým požil veľké množstvo alkoholu. Jeho cesta skončila približne o 22:00 hod. večer v blízkosti železničnej stanice.

Keď prechádzal s osobným vozidlom značky Škoda Fabia po ulici Kuzmányho smerom na ulicu A. Kmeťa, nevenoval dostatočnú pozornosť šoférovaniu. Prednou časťou auta narazil do parkujúceho Renaultu Scénic, ktorý bol pritlačený o pred ním stojace vozidlo Audi A4.

Privolaná policajná hliadka podrobila vodiča testu na alkohol, pričom nafúkal 1,77 promile. Dopustil sa tým prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Škoda, ktorú spôsobil na parkujúcich vozidlách, bola vyčíslená na 2 180 eur.

Martinský súd mužovi vymeral tri mesiace za mrežami, ktoré však podmienečne odložil na jeden rok. Okrem toho mu bol uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní tridsať mesiacov.

Prečítajte si viac: