ONLINE z MS: Slovensko bojuje vo štvrťfinále! Slovensko - Kanada (3:6)

18:52 Týmto ukončujeme náš ONLINE prenos semifinálového zápasu Slovensko - Kanada. Ďakujeme, že ste ho sledovali s nami. :-)

18:50 Súčasťou ceremoniálu po prehre Slovenskej republiky je aj odovzdávanie cien najlepším hráčom slovenskej reprezentácie. Ocenenia získali brankár Samuel Hlavaj, útočník Libor Hudáček a kapitán Tomáš Tatar.

Zdroj: Reprofoto TV JOJ

18:48 Najlepším hráčom hry na strane Slovenska sa stal obranca Martin Feherváry.

18:47 Kanada vo štvrťfinálovom zápase so slovenskou reprezentáciou definitívne víťazí so skóre 6:3. Záverečný ceremoniál sprevádzajú smutné tváre slovenských reprezentantov.

18:43 Kanada svoju výhru v štvrťfinálovom zápase spečatila gólom do prázdnej brány. Gólový náskok tak len pár sekúnd pred koncom tretej tretiny zvýšili na 6:3.

18:38 Slovenský tím hrá s prázdnou bránou. Využívajú posledné dve minúty zápasu na vyrovnanie gólového náskoku Kanady.

18:37 V presilovej hre päť na tri sme úspešne skórovali delovkov z dielne Hrivíka. Gólový náskok sme v závere poslednej tretiny znížili na 5:3.

18:35 Po faule zo strany Kanady si zahráme presilovú hru v počte päť na tri.

18:26 Po vylúčení Juraja Slafkovského budeme aj naďalej hrať v štandardnej hre päť na päť. Vylúčenie padlo aj na strane Kanady.

18:17 Dramatické minúty tohto zápasu neutíchajú. Miloš Kelemen Kanaďanom vrátil úder. Gólový náskok znížil na stav 5:2.

18:15 Kanaďania len v priebehu niekoľkých sekúnd navýšili gólový náskok na 5:1.

18:14 Kanaďania po sérii striel na Hlavajovu bránu opäť skórovali. Gólový náskok zvýšili na 4:1.

18:13 Dokázali sme ubrániť dlhé 4 minúty presilovej hry a Pavol Regenda sa vracia na ľad. Na ľad sa vracia aj Juraj Slafkovský.

18:11 Juraj Slafkovský je po strele puku do nechránenej časti ruky stále v opatere lekárov.

18:06 Po nedovolenom zákroku zo stranu Regendu si zahráme 4 minúty v oslabení.

18:03 Martin Feherváry sa ocitol v gólovej šanci len pár sekúnd po úvodnom buly, avšak, neúspešne.

18:03 Hokejisti oboch tímov sú už na ľade. Začína sa rozhodujúca posledná tretina.

17:45 Po 40 minútach hry sa končí druhá tretina semifinálového zápasu. Šance na postup pre Slovenskú reprezentáciu nevyzerajú ružovo. V priebehu druhej tretiny sa Kanaďanom podarilo gólový náskok zvýšiť o ďalšiu úspešnú strelu do brány. Skóre po druhej tretine je 3:1.

17:44 Kapitán tímu Tomáš Tatar sa len pár sekúnd pred záverom druhej tretiny dostal do samostatnej gólovej šance, nedokázal ju však premeniť.

17:31 Kanaďania prežili slovenskú presilovú hru bez skórovaného gólu. Stav hry ostáva aj naďalej 3:1 napriek početnej prevahe nášho výberu.

17:26 V najbližších dvoch minútach budeme hrať v prečíslení piati na štyroch. Novovzniknutá presilová formácia môže ukázať svoje schopnosti.

17:23 Puk do kanadskej brány nevletel ani po ďalšej sérii gólových šancí.

17:16 Kanadský prienik do nášho obranného pásma vyšiel na výbornú. V bleskovom prečíslení tri na dva skórovali a zvýšili gólový náskok na 3:1

17:12 Pred kanadským gólmanom sa rozpútala šarvátka po sérii akcii na kanadskú bránu. Slovenskí reprezentanti získali hneď niekoľko šancí na vyrovnanie gólového stavu. Napriek tomu však neskórovali.

17:09 Tím Kanady aj tím Slovenska nastúpili na ľad pražskej O2 arény. Druhá tretina sa začína s gólovým náskokom súpera 2:1.

16:51 Slovenský tím sa uvoľnil spod tlaku pred Hlavajovou bránkou. Záverečná siréna však už za pár sekúnd signalizovala koniec prvej tretiny so stavom 2:1 v prospech kanadského výberu.

16:49 Slovenskí hráči Regenda a Kelemen vyvinuli tlak na kanadskú bránu so šancou na gól. Napriek vydarenej kombinácii však neskórovali.

16:47 Slováci po dvoch nevydarených akciách odolávajú ďalšiemu tlaku pred bránou gólmana Samuela Hlavaja.

16:40 Kanaďania sa už dlhé chvíle držia v útočnom pásme. Na slovenských reprezentantov vyvíjajú nesmierny tlak.

16:34 Naši reprezentanti znížili gólový náskok na 2:1. Autorom krásneho gólu sa stal Šimon nemec. Gól si však do bránky vložil samotný brankár Kanady.

16:30 Naši chlapci zvládli prvú hru v oslabení bez inkasovaného gólu.

16:28 Slovenský tím si zahrá v oslabení.

16:27 Kanaďania skórovali už krátko po úvodnom góle. Zvýšili svoj gólový náskok na 2:0

16:24 Kanada skórovala otváracím gólom len tri minúty po odštartovaní zápasu.

16:20 Zápas oficiálne odštartoval, bol však prerušený už krátko po úvodnom buly.

16:18 Pražská O2 aréna je na nohách. Oba tímy sa pripravujú na zápas. Tribúny sú plné slovenských fanúšikov.

Zápas sa začne o 16:20

Našich chlapcov dnes v pražskej O2 aréne čaká skúška ohňom. Z ostravskej B-skupiny sme sa po zásluhe našich hokejistov, no aj štipke šťastia, prebojovali priamo do štvrťfinále. V zápase proti jednému z favoritov celého šampionátu a víťazovi A-skupiny- Kanade tak zabojujeme o všetko.

Favoritom pred týmto zápasom je Kanada. Reprezentantov našej trikolóry tak bude čakať ťažká skúška. O to tvrdší zápas bude po strate nášho produktívneho útočníka Martina Pospíšila, ktorý sa po zranení v dueli so Švédskom už na tohtoročnom šampionáte neukáže.

Zostavy

V štvrťfinálovom zápase, ktorý nám môže otvoriť brány do vytúženého semifinále, sa na ľad postavia najlepšie zostavy z oboch tímov. Zásadnou zmenou si prešla najmä „presilovková zostava“. Slovensko sa v skupinových zápasoch trápilo takmer vo všetkých hrách piatich na štyroch. Po zásadných zmenách tak v tejto formácii nezostal kameň na kameni.