Cez víkend osadia novú lávku medzi sídliskami Solinky a Hliny. Práce obmedzia žilinskú MHD


Foto: Cez víkend osadia novú lávku medzi sídliskami Solinky a Hliny. Práce obmedzia žilinskú MHD

Už tento víkend osadia novú lávku pre peších medzi sídliskami Solinky a Hliny. Práce však dočasne obmedzia žilinskú MHD. Ako informuje Dopravný podnik mesta Žiliny, zmeny sa týkajú linky č. 3 a platiť budú v termíne od 24. mája od 14:00 hod. do 26. mája do 24:00 hod.

Úplne vylúčená bude doprava na ulici Centrálna, v úseku medzi križovatkami Centrálna - Javorová a Centrálna - Alexandra Rudnaya. Spoje linky č. 3 nebudú obsluhovať zastávky „Centrálna“ a „Smreková“, ale budú vedené po náhradnej trase po Obvodovej ulici.

V smere do centra mesta budú spoje začínať na zastávke „Jaseňová“, obslúžia zastávku „Limbová“ a následne budú pokračovať na zastávku „Rudnayova“. V smere z centra mesta budú spoje vedené zo zastávky „Rudnayova“ na zastávku  „Jaseňová“ a následne obslúžia zastávku „Limbová“ , kde budú ukončené.

Vzhľadom na to, že výluka sa bude týkať iba linky č. 3, tak zastávka „Smreková“ bude štandardne obsluhovaná ostatnými linkami  č. 1, 4, 5, 7, 14, 50 a 67. „Za komplikácie pri cestovaní sa vopred ospravedlňujeme,“ dodal dopravca. 

Prečítajte si viac: