Tragédia na Gabajovej ulici v Žiline má dohru. Libor sa k vražde kamaráta priznal, aj ju oľutoval


Foto: Tragédia na Gabajovej ulici v Žiline má dohru. Libor sa k vražde kamaráta priznal, aj ju oľutoval

Tragédia, ktorá zaskočila obyvateľov žilinského sídliska Hliny minulý rok v októbri, má dohru. V utorok 21. mája sa pred sudcu Okresného súdu Žilina postavil 46-ročný Libor Š., ktorý je obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Podľa obžaloby mal 13 bodnoreznými ranami pripraviť o život svojho kamaráta Eduarda.

Libor sa na hlavnom pojednávaní k skutku priznal, svoj trest však zatiaľ nepozná. „Cítim sa vinný a je mi ľúto, čo sa stalo v ten večer. Sám si neviem vysvetliť, ako sa to mohlo stať, a je mi veľmi ľúto, že sa to dotklo hlavne jeho rodiny. Budem to ľutovať do konca života,“ vyhlásil obžalovaný.

Sudca následne oznámil, že súd bude zabezpečovať už len dôkazy súvisiace s výrokom o treste, ochranných opatreniach a náhrade škody. Záverečný verdikt by mal odznieť približne o mesiac, pojednávanie bolo odročené na 25. jún.Zavraždený Eduard bol pre svoj vyšší vek považovaný za chránenú osobu, obžalovanému preto hrozí za obzvlášť závažný zločin vraždy trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. Trojica detí poškodeného od neho zároveň požaduje preplatenie nákladov za pohreb aj nemajetkovú ujmu vo výške 100-tisíc eur pre každého pozostalého.

Tragédia sa odohrala v piatok 13. októbra 2023 na parkovisku pred bytovým domom na Gabajovej ulici v Žiline, kde 64-ročný Eduard býval. Predchádzala jej hádka, pravdepodobne pre nesplatenú finančnú pôžičku. Podľa prokurátorky obžalovaný zaútočil na Eduarda nožom. Smrteľné následky malo prerušenie krčnej tepny.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: