Požiar v rodinnom dome v Rosine uhasili do 11 minút. Jedna osoba skončila v rukách zdravotníkov


Foto: Požiar v rodinnom dome v Rosine uhasili do 11 minút. Jedna osoba skončila v rukách zdravotníkov Foto: ilustračné

V nedeľu 19. mája krátko pred 10. hodinou dopoludnia bol na Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline ohlásený požiar rodinného domu v obci Rosina. Vďaka rýchlemu zásahu hasičov sa však podarilo požiar uhasiť skôr, ako došlo k väčšiemu nešťastiu. 

Horieť začalo v interiéri rodinného domu. Zasahovalo sedem profesionálnych hasičov zo Žiliny s troma kusmi techniky. Po príchode na miesto odstavili prívod elektrickej energie, v dýchacích prístrojoch prehľadali priestory a odhalili, že horí na prízemí domu.„Na poschodí sa nachádzala osoba, ktorá bola evakuovaná, ošetrená príslušníkmi z Ambulancie Hasičského a záchranného zboru a následne odovzdaná posádke rýchlej zdravotnej pomoci na ďalšie ošetrenie,“ spresnila hovorkyňa hasičov Mária Pohanková Zahatlanová. 

Požiar bol po šiestich minútach po príchode jednotky lokalizovaný a o ďalších päť minút aj zlikvidovaný. Hasiči následne priestor odvetrali a skontrolovali. Príčina požiaru je však stále neznáma a je predmetom vyšetrovania. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: