Na Orave zranil 24-ročného lesného robotníka strom. Udrieť ho mal do hlavy a ramena


Foto: Na Orave zranil 24-ročného lesného robotníka strom. Udrieť ho mal do hlavy a ramena Foto: hzs.sk

V pondelok 20. mája sa nad oravskou obcou Istebné vážne zranil 24-ročný lesný robotník. Pri práci ho mala zasiahnuť časť stromu do hlavy a ramena. Ihneď po udalosti bola o pomoc požiadaná Horská záchranná služba (HZS) prostredníctvom tiesňovej linky 155.

„O súčinnosť bola rovnako požiadaná aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zo Žiliny, ku ktorej sa po medzipristátí na Bobotách pridal záchranár HZS. Ďalší dvaja záchranári HZS smerovali na miesto zásahu pozemne,“ spresňujú horskí záchranári na svojom oficiálnom webovom sídle.

Po prílete na miesto vykonala posádka tzv. rekognoskačný let, aby došlo k presnej lokalizácii zraneného. Následne bol pomocou palubného navijaka k mladému mužovi vysadení horský záchranár spolu s lekárkou VZZS.

Po poskytnutí neodkladného vyšetrenia bol lesný pracovník spolu s lekárkou evakuovaný pomocou palubného navijaka na neďaleké futbalové ihrisko v obci Istebné. Tu muža preložili na palubu vrtuľníka, v ktorom bol urýchlene transportovaný do Univerzitnej nemocnice v Martine.

Prečítajte si viac: