Zábavné komédie aj nepredvídateľná improvizácia. Čo hrá žilinské divadlo tento týždeň?


Foto: Zábavné komédie aj nepredvídateľná improvizácia. Čo hrá žilinské divadlo tento týždeň?

Počas najbližšieho týždňa vás v Mestskom divadle Žilina čaká nepredvídateľná improvizácia, kvalitná literatúra, kultové GUnaGu aj divadelná gangsterka.

3T v divadle

(v pondelok 20. mája o 19:00 vo Veľkej sále)

Týždeň otvoria majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory. Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Púchovský a Stanislav „Stanley“ Staško predvedú svoju nepredvídateľnú divadelnú improvizáciu.


Večer s vydavateľstvom Literárna bašta

(v utorok 21. mája od 18.00 v Čitárni)

Čitáreň súčasnej literatúry sa bude venovať vydavateľstvu Literárna bašta, o ktorom porozpráva jej zakladateľ a vydavateľ Slavo Sochor. Literárna bašta je malé vydavateľstvo živej literatúry, ktoré aktívne pôsobí od roku 2018 v Banskej Bystrici. V ich edícii nájdete diela prekladovej a pôvodnej literatúry, ktoré spája jediné, ako jednoducho tvrdia: majú ich radi a vydávajú iba knihy, s ktorými si padli do oka.


Tichá noc 

(v stredu 21. mája o 19:00 vo Veľkej sále)

Hosťovať v žilinskom divadle bude aj kultové bratislavské divadlo GUnaGu s čiernou komédiou Tichá noc (silenta nokto), ktorú napísal pre Kamilu Magálovú principál divadla Viliam Klimáček. Príbeh sa odohráva na Vianoce v jednej „bežnej“ rodine. Starostlivá a autoritatívna matka pozve na štedrú večeru nielen svojho syna a vnuka, ale aj bývalú milenku svojho zosnulého manžela.


Okrem Kamily Magálovej si v réžii Mariany Lutaránovej zahrajú Darina Abrahámová, Viktor Horján a Adam Jančina. Čaká vás zábavná a miestami mrazivá komédia so skvelými hereckými výkonmi o sviatkoch pokoja a noci, ktorá vôbec nebude tichá. 


Triky, fet a makači

(v sobotu 25. mája o 19:00 vo Veľkej sále)

Týždeň uzavrie gangsterská komédia o sile priateľstva francúzsko-alžírskeho dramatika Mohameda Rouabhiho Triky, fet a makači v réžii Eduarda Kudláča. Ritchie, Franckie, Jo, Sergio a Tony sú partička nerozlučných kamarátov, ktorí raz prídu nato, ako sa dostať k rýchlym peniazom, ale najprv musia prekonať množstvo vlastných problémov.

Samotná lúpež je tu však nepodstatná, ide o jej prípravu, ktorá je absurdná a bizarná a ponúka množstvo humorných situácií. Vraví sa, že čím viac hláv, tým viac rozumu. Ale keď hlavy spoja páni, ktorí majú radi jedlo, drogy a drevorubačský slovník, sú len dve možnosti. Buď sa to podarí alebo nie. Keďže ide o gangsterku, nechýba kvalitný humor aj autentický a explicitný jazyk.

 

 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: