Novú nemocnicu v Martine má postaviť známa firma. Komisia nevybrala najlacnejšiu ponuku


Foto: Novú nemocnicu v Martine má postaviť známa firma. Komisia nevybrala najlacnejšiu ponuku Foto: Facebook/Martin - oficiálna stránka mesta

Výstavba novej nemocnice v Martine je opäť o krok bližšie. Komisia takmer po pol roku vyhodnotila verejné obstarávanie na jej zhotoviteľa. Proces vyhodnocovania bol ukončený 14. mája a aktuálne trvá lehota na podávanie námietok od neúspešných uchádzačov.

Podľa informácií, ktoré priniesol Peter Revús z TA3, však nebola vybratá najlacnejšia ponuka. Zvíťazila druhá v poradí od skupiny dodávateľov na čele s firmou ADIFEX za 375 miliónov eur. Ponuka za niečo cez 233 miliónov od zoskupenia AVA-stav, s. r. o. a WEST HUNGÁRIA BAU Kft. bola vylúčená. Suma, za ktorú chcelo nemocnicu postaviť, bola o približne 100 miliónov nižšia, než sa predpokladalo v zákazke.

Ak neúspešní uchádzači podajú námietky, riešiť ich bude Úrad pre verejné obstarávanie. To môže trvať minimálne mesiac, v horšom prípade to ohrozí výstavbu. Hrubá stavba nemocnice pritom musí byť hotová najneskôr do polovice roka 2026, aby Slovensko neprišlo o ďalšie eurofondy.

Spoločnosť ADIFEX je známa svojimi skúsenosťami s výstavbou zdravotníckych zariadení. Podpísala sa pod hrubú stavbu nemocnice Bory a zhotovila aj Biobanku pre nádorové a zriedkavé ochorenia v Martine.

Prečítajte si viac: