Zamávajte slnečným lúčom, prichádza tlaková níž Juli. Prinesie búrky a lejaky


Foto: Zamávajte slnečným lúčom, prichádza tlaková níž Juli. Prinesie búrky a lejaky

V najbližšie dni sa so slnkom rozlúčime. Pretrvávajúce sucho v našej oblasti čoskoro vystrieda daždivé počasie sprevádzajúce výdatné zrážky aj búrky. Už v najbližších hodinách by mali búrky udrieť u našich susedov v Českej republike, ktoré môžu byť veľmi silné a taktiež môžu spôsobiť škody, informuje imeteo.sk

Na Európu sa rútia búrky a lejaky, ktoré prináša tlaková níž s názvom Juli. Daždivé počasie zasiahne hlavne Nemecko, kde už meteorológovia vydali najvyššie varovanie. Tam sa pripravujú na silné až extrémne búrky, môže sa vyskytnúť aj krupobitie. Napršať tam môže až 120 litrov na štvorcový meter.

Búrky zasiahnu aj Slovensko

Podobné počasie môžeme očakávať aj v našich končinách. Na Slovensko prídu búrky počas štvrtka, zhoršené počasie by však malo doraziť až v piatok. „Slovensko čakajú prehánky a následne aj búrky, ktoré môžu byť na každodennom poriadku až do víkendu,“ uvádzajú z imeteo.

Očakávané búrky by mali byť prevažne stacionárne, čiže by sa mali pohybovať pomaly. Do jednej lokality tak môžu priniesť veľké množstvo zrážok.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: