Cesty pri Žiline brázdil opitý a bez vodičáku. Nezastavil ho ani dvojnásobný zákaz


Foto: Cesty pri Žiline brázdil opitý a bez vodičáku. Nezastavil ho ani dvojnásobný zákaz Foto: ilustračné - Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

V nedeľu 12. mája pred polnocou zastavila policajná hliadka 47-ročného vodiča, ktorý jazdil po ceste v obci Teplička nad Váhom. Pri kontrole policajtom nepredložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku motorového vozidla.

„Následnou lustráciou bolo zistené, že menovaný ani nie je držiteľom vodičského oprávnenia a má uložené dva tresty zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlá do septembra 2028,“ uviedol Peter Ondák z komunikačného oddelenia žilinskej krajskej polície.


Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,33 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu.


„Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline obvinil muža z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, prečinu marenia úradného rozhodnutia a spracoval podnet na väzobné stíhanie,“ dodal Peter Ondák.Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: