Po páde z bicykla narazila na asfalt. Slovenku spod Žiarskej chaty previezli do nemocnice


Foto: Po páde z bicykla narazila na asfalt. Slovenku spod Žiarskej chaty previezli do nemocnice Foto: hzs.sk (Ilustračné foto)

Príjemné teploty lákajú k aktivitám v exteriéri. Do prírody dnes, v pondelok 6. mája, vyrazila aj 37-ročná Slovenka. Keď však v blízkosti Žiarskej chaty na Liptove vysadla na bicykel, netušila, že onedlho ho vymení za vozidlo Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).

Pri zjazde z turisticky obľúbenej chaty totiž nešťastne spadla a narazila na asfaltovú cestu. Horská záchranná služba tak bola požiadaná o pomoc. K žene vyrazili záchranári z Oblastného strediska Západné Tatry.

„Pádom si privodila povrchové poranenia a bola mierne dezorientovaná,“ objasňujú na svojom webovom sídle horskí záchranári zdravotný stav ženy, ktorá vzhľadom na ťažkosti nemohla pokračovať v jazde.

Zranenú cyklistku vyšetrili, ošetrili jej zranenia a transportovali ju do ústia Žiarskej doliny. Tam pacientku prevzala do svojej starostlivosti posádka RZP, ktorá so ženou ďalej pokračovala do najbližšej nemocnice.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: