Policajti zastavili pri Žiline auto, ktoré prekročilo rýchlosť. Jeho 58-ročná vodička nafúkala


Foto: Policajti zastavili pri Žiline auto, ktoré prekročilo rýchlosť. Jeho 58-ročná vodička nafúkala Foto: KR PZ v Žiline

V nedeľu 5. mája krátko po desiatej hodine ráno zastavila žilinská polícia 58-ročnú vodičku, ktorá išla autom po miestnej ceste v obci Kamenná Poruba (okres Žilina).

Dôvodom na zastavenie bolo, že osobné motorové vozidlo značky Renault prekročilo najvyššiu dovolenú rýchlosť v obci o 19 kilometrov za hodinu. Ženu zastavili príslušníci z okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Žiline. 

Tí pri kontrole zistili ďalšie pochybenia. Vodička sa podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,36 mg/l (0,75 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

„Ďalšia jazda bola vodičke zakázaná a na mieste jej bol zadržaný vodičský preukaz. Vodička bude riešená  správnym orgánom príslušného dopravného inšpektorátu Policajného zboru,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V správnom konaní na okresnom dopravnom inšpektoráte hrozí nezodpovednej vodičke pokuta od 150 do 800 eur a zároveň trest zákazu činnosti viesť  motorové vozidlo až na dobu troch rokov.

Prečítajte si viac: