Boj proti spoplatnenému parkovaniu na Hájiku pokračuje. Petíciu podporilo vyše 2-tisíc ľudí


Foto: Boj proti spoplatnenému parkovaniu na Hájiku pokračuje. Petíciu podporilo vyše 2-tisíc ľudí

Obyvatelia žilinskej mestskej časti Hájik vytvorili petíciu za spravodlivé parkovanie. Reagujú ňou na avízované spoplatnené parkovanie, ktoré samospráva plánuje zaviesť v blízkej dobe. Podľa nich totiž sídlisko nie je na túto zmenu pripravené, najmä kvôli absencii parkovacieho domu na ulici Mateja Bela a parkoviska na Baničovej ulici.

Petícia však zohľadňuje aj záujmy obyvateľov sídliska Solinky, Vlčince a Hliny. Jej podporovatelia si totiž pod spravodlivým parkovaním predstavujú spustenie spoplateného parkovania vo všetkých uvedených mestských častiach naraz. Dôvodom je to, aby nevznikali rozdiely medzi povinnosťami občanov jednotlivých sídlisk.O priebehu petície informoval predseda petičného výboru Roman Jantošík. „Prebehlo priebežné sčítanie doposiaľ získaných podpisov a jeho výsledkom je zistenie, že petíciu za prvých sedem dní podporilo už takmer 2 300 občanov mesta Žilina, pričom viac ako 90 percent signatárov predstavujú obyvatelia Hájika,“ informuje na sociálnej sieti. 

Dodal, že zber podpisov bude pokračovať do konca aktuálneho týždňa. V pondelok 22. apríla ju plánujú doručiť na Mestský úrad v Žiline. Petičné hárky môžete podpísať jedine osobne po dohode s členmi petičného výboru Renátou Chmeliarovou a Jozefom Fuljerom.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu