FOTO: Práce na ceste v Závodí sa pohli, vodiči sa už nebudú musieť obávať hlbokých jám


FOTO: Práce na ceste v Závodí sa pohli, vodiči sa už nebudú musieť obávať hlbokých jám
Galéria: 8 fotiek

V Žiline sa počas každej jari pracuje na oprave miestnych komunikácií. Nový asfaltový koberec vodičov síce nakoniec poteší, proces jeho obnovy im však spôsobuje problémy.

Aktuálne prebieha rekonštrukcia vozovky na cestách pod sídliskom Hájik a v mestskej časti Závodie. Podľa informácií od motoristov pracovníci sfrézovali vrchnú vrstvu vozovky v pondelok 15. apríla. 

Na cestách po tomto zásahu ostali hlboké diery, a to najmä pri kanalizačných vpustoch a poklopoch. Pri niektorých jamách sú umiestnené výstražné kužele, iné sa medzičasom odkotúľali alebo ich niekto odstránil. Vedľa komunikácie osadili výstražné smerové dosky, tie však nepomôžu v lokalizácii nebezpečnej priehlbiny.

Na nedostatočné označenie dier vo vozovke sa sťažujú žilinskí vodiči, ktorí touto časťou mesta pravidelne jazdia. Obávajú sa, že si na nich poškodia vozidlá. V noci sú jamy takmer neviditeľné.


„Cez deň je to ešte ako tak, ale keď je tma a viditeľnosť znížená, ľahko sa môže stať, že auto na tomto úseku bude poškodené,“ napísal nám znepokojený čitateľ.

Aktualizácia 18. apríla

V stredu 17. apríla v podvečerných hodinách zamierili do Závodia pracovné stroje. Počas noci cestári pokračovali v oprave povrchu komunikácie, vodiči sa už preto nebudú musieť obávať o svoje vozidlá.

S otázkami, kto má na starosti rekonštrukciu a kedy bude vozovka opravená, sme sa obrátili na mesto Žilina.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu