Žilinčania v lesoparku stretávajú agresívne osoby pod vplyvom drog, chodia aj na ihrisko


Foto: Žilinčania v lesoparku stretávajú agresívne osoby pod vplyvom drog, chodia aj na ihrisko Foto: Facebook/Žilinský lesopark

Žilinský lesopark domáci už roky vnímajú ako miesto na aktívny oddych či prechádzku prírodou priamo v meste. V jeho srdci leží obľúbené detské ihrisko, no nájdete v ňom aj workoutové prvky či niekoľko ohnísk.

Počas uplynulého roka ho však viacerí obyvatelia prestali navštevovať. Najskôr boli dôvodom diviaky, teraz sú to agresívne osoby pravdepodobne pod vplyvom omamných alebo psychotropných látok. V posledných týždňoch stretnutie s takýmto človekom opísali viacerí občania.

„Ja som včera za bieleho dňa videla sfetovaného muža na lavičke v lesoparku v Žiline, hneď na začiatku, ako sa ide od Vlčiniec… Rozprával sa sám so sebou, bol cely poskrúcaný a dosť pôsobil nahnevane, výbušne, až agresívne. Takže pozor dávajte, ak pôjdete s deťmi aj do lesoparku… neraz som tam videla aj sfetovaných mladých ľudí za bieleho dňa,“ upozornila svojich spoluobčanov pani Jana.

Na skupinky mladých ľudí s fľašou alkoholu či doďaleka sa šíriacim odérom marihuany návštevníci lesoparku narážajú pravidelne. Najčastejšie sa zdržiavajú v častiach pri ulici Vysokoškolákov alebo pri vyhliadke na Rosinu. Okrem nich sa však v lokalite pohybujú aj nebezpečnejšie osoby.


Ďalší dvaja Žilinčania opísali stretnutie s mužom, ktorý po nich začal vykrikovať nezrozumiteľné slová. Jeden zo svedkov ho videl taktiež pri vstupe z Vlčiniec, mladú ženu mal zas nasledovať od kaplnky pri žilinskej univerzite až na detské ihrisko. V ruke pritom držal konár, ktorým mával nad hlavou.

Podobné osoby sa v lesoparku pohybovali aj v minulosti. „Sedeli sme s kamarátkami na lavičke pri Solinkách, keď zrazu okolo nás išiel divný chlap s plastovou fľašou asi toluénu. Stíchli sme, dúfali sme, že okolo len prejde, ale on sa zastavil, niečo nahnevane zamrmlal a kamarátku kopol do nohy. V tom momente sme nevedeli, čo robiť, no našťastie pokračoval ďalej, akoby sa nič nestalo,“ opísala nepríjemnú skúsenosť spred roka ďalšia Žilinčanka.

Nie je isté, či šlo vo všetkých prípadoch o rovnakú osobu, alebo nie. Návštevníkom lesoparku však odporúčame byť opatrní a podozrivým ľuďom sa vyhnúť. V prípade, že vás napadnú alebo budete mať podozrenie, že porušujú zákon, kontaktujte políciu.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu