Z vrchu pri Žiline niekto ukradol nové reťaze. Turistov ohrozil aj poškodením kotviacich bodov


Foto: Z vrchu pri Žiline niekto ukradol nové reťaze. Turistov ohrozil aj poškodením kotviacich bodov Foto: viaferraty.cz

Nad obcami Višnové a Stráňavy sa týči na prvý pohľad nenápadný kopec, ktorý však ponúka krásne výhľady tým, ktorí sa naň rozhodnú vystúpiť. Hoblík láka nielen turistov, ale aj horolezcov, keďže naň vedie niekoľko ferát.

Začiatkom apríla boli na zaistenie bezpečnosti ľudí osadené na výstupe z ferát nové reťaze (na mieste označenom ako Policajná ferata). Zaslúžil sa o to Klub turistov a horolezcov Javorník. Dlho však na svojom mieste neostali. O niekoľko dní ich totiž niekto odcudzil.

„Dňa 11. apríla sme zistili, že neznámi páchatelia tieto reťaze ukradli, pričom poškodili aj kotviace body, ktoré ponechali na mieste v zdevastovanom stave, ohrozujúcom pohyb návštevníkov. Preto sme tieto odrezali,“ píše obec Višňové na svojom Facebooku.

Pokiaľ máte akúkoľvek informáciu o osobe alebo skupine, ktorá si odniesla nové reťaze a uškodila všetkým turistom, zavolajte na číslo 0907 265 861. Anonymita je zaručená.

„V prípade, že budú túto informáciu čítať páchatelia, prosíme ich, aby si uvedomili, že vykonali krádež a poškodzovanie cudzej veci na im nepatriacom pozemku a taktiež nás kontaktovali za účelom stretnutia v dobrej viere na rovnaký kontakt,“ dodala obec.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu