VIDEO: Motorkára mohla netrpezlivosť stáť život. Cez priecestie pri Žiline prešiel, aj keď sa blížil vlak


Foto: VIDEO: Motorkára mohla netrpezlivosť stáť život. Cez priecestie pri Žiline prešiel, aj keď sa blížil vlak Foto: Čitateľ

Oplatí sa kvôli niekoľkým sekundám či nanajvýš minútam riskovať život? Podľa motocyklistu, ktorý minulý týždeň prechádzal popri Žiline, je odpoveď zjavne áno. Horšie je, že neohrozil iba seba.

Vodič osobného automobilu, ktorý smeroval z Lietavskej Lúčky do žilinskej mestskej časti Bánová, zastavil pred železničným priecestím pod diaľnicou. Videl totiž spustené závory a blikajúce červené svetlo, ktoré značí blížiaci sa vlak.

To, že sa k priecestiu rútil kolos, ktorý mohol mať niekoľko stoviek ton, však neodradilo vodiča menšieho vozidla. Motorkár, ktorý stál pred motoristom, na moment zaváhal, potom však obišiel rampy a prešiel cez koľajnice.

„Najvyššia cena, ktorú môžete zaplatiť, je ľudský život, či zranenia s trvalými následkami. Oproti tomuto scenáru sú peňažné pokuty nasledovné: Vjazd alebo prejazd cez železničné priecestie v čase, keď je to zakázané, sa podľa zákona považuje za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom. Podľa zákona o priestupkoch za takéto konanie možno v správnom konaní uložiť pokutu od 60 do 300 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do dvoch rokov,“ uvádza ministerstvo vnútra.Chceme vás informovať o tom, čo vás zaujíma a trápi.
Aj tento článok vznikol na podnet čitateľov.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu