Žilinčania, rozlúčte sa s príjemnými teplotami. Nasledujúci týždeň nastane prudká zmena v počasí


Foto: Žilinčania, rozlúčte sa s príjemnými teplotami. Nasledujúci týždeň nastane prudká zmena v počasí Foto: redakcia Žilinak.sk

Počasie nám počas aktuálneho víkendu (13. a 14. apríla) praje na celom území Slovenska. Hrejivé slnečné lúče a vysoké teploty vyháňajú ľudí na prechádzky či výlety, aby si užili príjemné dni bez práce a školy. Podľa odborníkov zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) však v nasledujúcom týždni nastane zmena.

„Zajtra do našej oblasti od juhozápadu vyvrcholí prílev teplého vzduch pred studeným frontom, ktorý postúpi do strednej Európy od severozápadu,“ spresňujú na sociálnej sieti, kde zároveň tieto dni hodnotia ako mimoriadne teplé, priam letné. No tomu podľa predpovedí už onedlho odzvoní.

Pondelok 15. apríla odštartuje podobne ako víkendové dni. Ako však ukazujú dáta modelu Aladin, podvečer by mal priniesť do Žiliny ochladenie a rovnako aj dážď. Vyššia intenzita zrážok a prepad teplôt pritom budú dlhodobejšie. Rátať by ste s nimi mali v priebehu celého nasledujúceho týždňa, kedy sa teploty budú pohybovať medzi 0 až 10 °C.

Meteorologička SHMÚ Jana Potanková objasňuje, že zrážky pritom nebudú mať všade len podobu dažďa či prehánok. „Snežiť môže na severe Slovenska, prechodne aj v stredných polohách,“ približuje v predpovedi na 16. týždeň. Nateraz sa tak treba s teplými dňami rozlúčiť. Nastupuje premenlivé, chladné a sychravé počasie.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu