Oslávte Deň zeme na Kysuciach. Zasadíte si pamätný strom so zeminou z vlastnej záhrady


Foto: Oslávte Deň zeme na Kysuciach. Zasadíte si pamätný strom so zeminou z vlastnej záhrady Foto: www.receptyprimanapadu.cz

Kysucké múzeum pripravilo podujatie zamerané na osvetu o ochrane prírody a krajiny, na ktorom sa návštevníci dozvedia informácie nielen o historických záhradách a parkoch, ale aj o chránených stromoch a naučia sa rozoznávať niektoré druhy parkových drevín.

Prvý ročník Kysuckého dňa Zeme začne 22. apríla o 9:30 v Kysuckom múzeu a bude pokračovať prechádzkou do areálu Farského kostola sv. Bartolomeja, v ktorom rastie niekoľko pozoruhodných pamätných stromov.

„Hravou formou si vysvetlíme význam ich výsadby, vek, ako aj ich úžitok. Naučíme sa merať ich veľkostné parametre pre účely ich popisu a inventarizácie,“ informuje lektorka Kysuckého múzea Veronika Gilániová.


Vyvrcholením podujatia bude výsadba vlastného pamätného stromu pri príležitosti Dňa Zeme v rámci obohatenia drevinovej a parkovej skladby v Čadci. Týmto budeme v účastníkoch budovať pozitívny vzťah k prírode, stromom a ku krajine prostredníctvom dreviny, ktorú si sami vysadia a budú ju vidieť rásť.

Vítaným spestrením výsadby bude prinesenie hrste zeminy z vlastnej záhrady. V tejto súvislosti Kysucké múzeum žiada zúčastnených, aby zeminu priniesli v papierovom kornúte. Následne sa k stromu osadí aj pamätná tabuľka. Podujatie je zahrnuté v cene vstupného do múzea.

Je však potrebné sa vopred objednať na gilaniova@kysuckemuzeum.sk


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu