FOTO: Smutný príbeh bocianieho hniezda z Valče. Samičke umrel druh, celé dni ho čaká bez stravy


FOTO: Smutný príbeh bocianieho hniezda z Valče. Samičke umrel druh, celé dni ho čaká bez stravy
Galéria: 12 fotiek
Foto: Facebook/Naša Valča

V obci Valča v martinskom okrese sa nachádza už takmer 4 roky hniezdo s bocianmi, no sprevádzajú ho nie veľmi šťastné chvíle. Príbeh o bocianej rodinke popísal na sociálnej sieti obyvateľ neďalekej obce, Peter Krausz. Samica s krúžkom SKB V3342 je tam už štvrtý rok.

„Prvý rok nemali pevné hniezdo, druhý rok mali štyri mladé, no jedno zahynulo. Minulý rok neprišiel partner a zostala sama. Tento rok prišiel nejaký samec,aj upravovali hniezdo a došlo k páreniu,no samec zmizol,“ spomína Peter. 

Samička teraz sedí na vajciach a márne čaká na svojho druha, ten však pravdepodobne zahynul. Samička je momentálne bez stravy a neodlieta ani loviť. V piatok 12. apríla sa však objavil nový „nápadník“ bez krúžku, trpezlivo posedáva na okolitých strechách.„Pokusy o prisadnutie na hniezdo boli samičkou v bojovom postavení razantne odmietnuté. Samček však snahu nevzdáva a nocoval na blízkom stĺpe. Situácia pokračuje aj počas dnešného dňa,“ dodáva obec Valča na sociálnej sieti. Na rozuzlenie príbehu si tak budeme musieť počkať. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu